Naukowe artykuły oraz informacje

Biotechnologie, chipy i współczesny świat

795

maxresdefaultNauka w świecie człowieka cały czas się rozwija, biotechnologia jest nauka nie tylko o technicznych sprawach urządzeń czy telekomunikacyjnych złączy to również medycyna, zdrowie i biologia. Biotechnologia powstawała przez wieki, ale nazwa jej pojawiła się dopiero w XX wieku. Obecnie można zauważyć, że biotechnologia jest w każdej dziedzinie człowieka, wpływa na nas oraz na nasze zdrowie i rozwój. Nikogo już nie dziwi, że stosuje się terapie genowe czy klonowanie w różnych chorobach. Biotechnologie rozwijają się w chorobach nowotworowych. To tutaj podczas badań klinicznych prowadzone są najważniejsze czynniki wpływające na zdrowie oraz genomy w człowieku.
Obecnie prowadzone są badania na bioczipami, które mają zastąpić w przyszłości nasze dowody osobiste oraz kartoteki pacjenta w szpitalach. Bioczipy mają zaoszczędzić pieniądze oraz czas, które są niezbędne w procesie leczenia i nauk technicznych. Bioczip ma być stworzony na podstawie mikrourządzenia wprowadzone w na czoło i rękę człowieka. Ma zawierać najważniejsze informacje o nas, czyli dane personalne, numery kont bankowych, historię chorób. Chociaż technologia ta jest już opracowana, wprowadzenie nie będzie jej takie łatwe. Dlaczego? Przede wszystkim wielkim problemem jest sam człowiek. Ludzie mogą bać się nowy technologii i rozwiązań, a także może pojawiać się strach, że bioczipy będą źle wpływać na nasze zdrowie.
Biotechnologa w przyszłości oferuje również mniejsze układy komputerowe i elektroniczne. Może to sprzyjać automatyce i robotyce. Z czasem może powstawać sztuczna inteligencja, nawiązująca do ludzkiego mózgu i organizmu. Biotechnologia to również geny, które są zdrowe i możliwość wprowadzenia ich na większy poziom ewolucji, tak aby ludzie byli mniej podatni na choroby oraz szybciej się uczyli i mieli większą sprawną ruchową, fizyczną i psychiczną.
W obecnych czasach dużym problemem są choroby cywilizacyjne, dlatego wprowadzenie nowoczesnych chipów oraz układów mikro może być sposobem na walkę z wieloma problemami jakie występują z chorobami. Może wskazać nam sposób odżywiania, jak podchodzić do swojej choroby i kiedy brać lekarstwa, jak również przypominać nam o wizycie u lekarza.
Biotechnologia rozwinęła się również w innych gałęziach życia. Przede wszystkim dużo jej elementów jest w fizyce, astronomii oraz informatyce. Powoli wszystkie te dziedziny łączą się, tworząc bogatą naukę różnorodnych powiązań i zależności od siebie – tak jak jest w biologii i medycynie.
Układy elektryczne mogą być wyposażone w dodatkowe geny oraz bakterie lub wirusy, które mogą niszczyć technologie przeciwników i instytucji terrorystycznych. Jednak tak jak wszystko, nawet biotechnologie i biochipy mogą mieć swoje złe wykorzystanie.
Jak historia pokazuje wiele dokonań naukowych było wykorzystywanych do złych celów w okresie I i II wojny światowej oraz w konfliktach zbrojnych w ówczesnym świecie. Biotechnologia cały czas się rozwija i nie jesteśmy w stanie tego zatrzymać ani teraz, ani w przyszłości.

Zostaw odpowiedź