Naukowe artykuły oraz informacje

Biotechnologia – zabawa w Boga?

2 286

Biotechnologia i religia często nie idą w parze. Rozważmy niektóre z najważniejszych osiągnięć biotechnologicznych, które miały miejsce w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Wszystkie z nich wniosły korzyści dla nowych technologii, ale również często natknęły się na opozycje, często zmotywowane przez grupy religijne. Biotechnologia i religia to kwestia etyki. Gdzie można narysować linię pomiędzy nauką a religią? Czy grupy religijne mają prawo, aby próbować interweniować? Kontrowersyjne nauki, takie jak badania i klonowanie komórek macierzystych będzie nieuchronnie wiązało się z kwestią etyki. Czy to dobrze że ludzie próbują w ten sposób wywołać życie? Niektórzy mówią, że bawią się w Boga. Inni widzą to jako ważną sprawę. Trudno powiedzieć, czy biotechnologia i religia to coś co naprawdę można połączyć.

Czy te dziedziny ze sobą konkurują?

Chcesz zrozumieć tematykę biotechnologii i religii lepiej? Najlepszą rzeczą do zrobienia jest badanie. Idź do biblioteki i spójrz na górę różnych zasobów na temat biotechnologii, a także na naukę i religię, jak funkcjonowały na przestrzeni lat. Wydaje się, że każde pokolenie ma kontrowersyjną naukę, która powoduje, że religia ma coś do powodzenia. Pokolenie później patrzy na efekty nowej nauki jako normalne i co? To trzeba przemyśleć. I odnieść to do obecnej dziedziny biotechnologii? Czy klonowanie stanie się tak powszechne, że większość ludzi nie będzie uważała to za dziwne i niezwykłe?

Wydaje się, że biotechnologia i religia nie muszą konkurować ze sobą. Być może kwestia jedno kontra drugie wynika bardziej z braku wiedzy niż etyki. Myślę, że obie strony będą współistnieć lepiej, gdy spróbują zrozumieć się nawzajem trochę bardziej i będą bardziej tolerancyjne wobec własnych różnic. Więc kiedy nowy postęp naukowy w dziedzinie biotechnologii wchodzi, zamiast panikować i stale się oburzać może przeciwnicy powinni wykazać trochę zrozumienia?

Kontrowersje, etyka i opinie

Biotechnologia jest dziedziną często kontrowersyjną. Za każdym razem, gdy słyszę, że coś jest sklonowanego – niektóre grupy religijne robią dąsy. Taka sama sytuacja ma miejsce w odniesieniu do badań nad komórkami macierzystymi i mapowaniem ludzkiego genomu. Przedmiot etyki biotechnologicznych jest fascynujący. Gdzie mamy narysować linię pomiędzy fascynacją nauką lub czymś, co jest nieetyczne? Etyka biotechnologiczna może być rzeczą bardzo osobistą. Jest to często przywiązane do naszych przekonań religijnych i politycznych. Niektórzy ludzie uważają, że biotechnologia jest pozytywną rzeczą. Inni boją się tego. Niektórzy ludzie nie wiedzą co powiedzieć. Nie mają wystarczającej wiedzy, aby wyrobić sobie własną opinię.Jak można stać się lepiej poinformowani na temat etyki biotechnologicznej?

Dobrym miejscem do szukania informacji jest to, co znajdziemy w Internecie. Istnieją społeczeństwa, które koncentrują się na niszy biotechnologii i często stają się częścią interesujących dyskusji na temat etyki. Uczelnie mogą sponsorować takie panele, a te mogą być otwarte dla publiczności. Jeśli masz własne silne opinie dotyczące etyki biotechnologicznej, możesz przyłączyć się do takiego otwartego forum i wypowiedzieć się. Kolejną opcją, aby wyrazić swoją opinię jest rozpocząć blog lub umieszczać przemyślenia na stronie internetowej. Blogi są świetnym sposobem, aby przekazać swoje myśli i, aby inni mogli przeczytać. Oczywiście, można mieć zdecydowane poglądy na temat etyki biotechnologicznych, ale nie chcą się nimi podzielić. To też jest porządku też. Więc gdzie można narysować linię pomiędzy nauką i religią i czy będzie daleko? To jest główne pytanie na jakie trzeba sobie odpowiedzieć w dziedzinie etyki biotechnologicznej.

Zostaw odpowiedź