Naukowe artykuły oraz informacje

Innowacyjne kosmetyki do rzęs – zwycięstwo nauki w trosce o piękno

2 070

 

Kobiety utożsamiają swą urodę z oprawą oka i wyglądem rzęs. W tej kwestii nie zmienia się nic od stuleci: rzęsy do nieba, długie, gęste i zdrowe zawsze są trendy. Wiele firm kosmetycznych ma w swojej ofercie specjalne odżywki do pielęgnacji małych włosków. Są one odkryciem z zakresu biotechnologii i innowacją na rynku kosmetycznym. Co zawierają, jak działają i jak wybrać najlepszą odżywkę do rzęs?

Odżywka do rzęs – skład i działanie

Do tej pory pielęgnacja rzęs opierała się na specjalnych rycynowo-witaminowych kuracjach, które aplikowało się na rzęsy za pomocą niewielkiej spiralki, zbliżonej wyglądem do tej w tuszach do rzęs. Niestety takie odżywki często powodowały problem z widzeniem i dostawały się do oka, podrażniając rogówkę, a niekiedy powodowały stan zapalny gałki ocznej. Obecnie odżywki do rzęs mają całkowicie inny skład, oraz inne działanie – nie nakłada się ich na rzęsy, lecz nanosi małym pędzelkiem tuż za linią oka. W składzie odżywki zawarte są składniki pielęgnujące skórę powiek i łagodzące, antyoksydacyjne ekstrakty roślinne oraz aktywne substancje wzmacniające cebulki rzęs.

Odżywka do rzęs wnika pod skórę i dociera do cebulek po to, by stymulować wzrost rzęs i hamować ich wypadanie. Jej aplikacja trwa chwilę i nie stwarza żadnych problemów. Efekty można zauważyć już w pierwszych tygodniach stosowania odżywki. Oprócz długich i mocnych rzęs rezultatem kuracji jest również zagęszczenie włosków na całej linii, przyciemnienie i nadanie elastyczności oraz objętości.

Odżywka do rzęs – jak wybrać te najlepszą?

Najlepsza odżywka do rzęs to ta, która zbiera pozytywne opinie użytkowniczek. Warto sprawdzić, jakie odżywki polecają blogerki i vlogerki, oraz które odżywki zajmują wysokie miejsce w rankingach. Takie produkty powinny być bezpieczne, przebadane oftamologicznie i dermatologicznie, niedrażniące i nie powodujące alergii. Ważną cechą dobrej odżywki jest sterylność opakowania – musi ono być trwałe, dobrze wykonane, aby jego budowa tworzyła bezpieczny i sterylny układ konserwujący dla znajdującego się wewnątrz płynu. Najlepsza odżywka do rzęs ma postać płynną i jednocześnie szybko wchłania się w skórę.

Zostaw odpowiedź